Plynové vzpěry, teleskopické výsuvy a další...

 

Kontaktujte nás

Plynové vzpěry

plynova_vzpera.jpgPlynové vzpěry (někdy nazývané plynové pružiny nebo tlumiče) slouží ke zvedání krytů a vík automobilů, stavebních a zemědělských strojů, podlahových dveří, krytů strojů a linek, zdravotnických přístrojů atd. Vyrábějí se sériově od 60. let minulého století.

Plynové vzpěry pomáhají tam, kde je kryt příliš těžký a zvedání by bylo pro obsluhu fyzicky příliš náročné. Bez nich by zvedání krytu vyžadovalo použití elektrického pohonu nebo závaží. Pokud jsou vzpěry správně zvoleny (jde o jejich zdvih a sílu), ale zejména správně umístěny, umožňují dosáhnout plynulého a ergonomického průběhu zvedání a zavírání. Pokud už Vaše vzpěry nefungují, dokážeme nahradit téměř každé staré, nefunkční provedení, ale i provést výpočet vhodné plynové vzpěry a jejího umístění pro sériovou výrobu zařízení (kryty strojů) nebo do rodinných domů ke zvedání půdních a sklepních krytů.

Pokud tedy hledáte vhodnou plynovou vzpěru jako náhradní díl nebo pro sériovou výrobu, obraťte se na nás, rádi Vám poradíme.

Stránky projektu plynových vzpěr můžete navštívit zde: www.plynovevzpery.eu